ND 2023

Dit festival stellen wij de ontmoeting tussen makers, dansers en publiek centraal. De wereld verandert ongelofelijk snel momenteel en de danswereld verandert mee, voor én achter de schermen. Des te belangrijker is het om tijd te maken om met elkaar te praten over de belangrijkste ontwikkelingen en onze rol hierin.

NDD Wennah Wilkers '23_6346.jpeg
ND2023_Wennah Wilkers_@Hugo Thomassen_20305.jpeg

Prizes

VSCD Swan for most impressive Dance Performance
Giorgi Potskhishvili in De Groene Tafel

VSCD Swan for most impressive Dance Production
Avatāra van Shailesh Bahoran by Duda Paiva Company

VSCD Young Swan for most impressive Dance Performance
Yeli Beurskens in Hold your Horses

VSCD Young Swan for most impressive Dance Production
Als het anders loopt by Elien van den Hoek, Andreas Denk en Adam Peterson

Innovation prize of the Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Junadry Leocaria

Dansspeld
Nita Liem

Jury

VSCD Swans
Joery Wilbers (director De Domijnen Sittard)
Leo Spreksel (past artistic leader Korzo)
Violien Voks (programmer Parkstad Limburg Theaters)
Swantje Schaüble (past-dancer & teacher and coördinator Lucia Marthas instituut)
Geesje Prins (programmer Amare)
John Agesilas (co-artistic director Summer Dance Forever and Hip Hop Academy & teacher AHK)
Wendy Lubberding (journalist)

VSCD Young Swans
Liesbeth Wildschut (dance scientist)
Nicky van Rossum (programmer Theater Orpheus)
Janneke Schmeitz (dance programmer Parkstad Limburg Theaters and Schrittmacher Festival)
Erik Kaiel (choreographer)
Fritz de Jong (dance critic Het Parool and Theaterkrant)
Mouna Laroussi (dance theatermaker and performer)

Innovation prize Nederlandse Dansdagen Maastricht
Helmy Koolen
André Drosha Grekhov
Jolanda Spoel
Marc Maris
Wies Bloemen
Stefan Ernst

State of Dutch Dance

A cadavre exquis. By Conny Janssen, Lisa Reinheimer, Jasper van Luijk, Ann van den Broek, Kristin de Groot, Annette Embrechts and Alida Dors.

Download PDF Watch video

Full program 2023

View program
2023-NDD-MaisonRowena-web-102.jpg
2023-NDD-MaisonRowena-web-109.jpg

Programma redactie

Rob van Steen 
Leo Spreksel
Violien Vocks 
Swantje Schäuble 
Geesje Prins 
Marcelle Schots 
Joery Wilbers
John Agesilias

Bestuur

Mavis Carillho (voorzitter)
Ahmed Marcouch (vice-voorzitter)
Erik van Ginkel
Sandra Holtjer
Ted Brandsen
Myrthe van Opstal

Organisatie

Algemeen directeur    
Ronald Wintjens

Zakelijk directeur a.i.
Winfred Voordendag

Artistiek Coördinator
Stacz Wilhelm

Marketing
Claudia Laenen (hoofd)
Lieke Heijmans (marketing)
Natasja Wielandt
Minouk Slijpen (website)

Hoofd Bureau
Gemma Willems

Festivalcoördinator & coördinatie runner
Johanna Korgel

Office Manager
Minouk Slijpen

Productie online programma en platform
Mirjam Verloop

Archivering
Morgana Braga

Educatie & Participatie
Axelle de Rore
Maud Tielemans
Ona leupe (stagiaire)

Regie Gala & Meesterwerken
Thibaud Delpeut

Ticketing
Mariska van Wezel
Jaimy van der Deijl

Ticketlijn tijdens festival
Mariska van Wezel
Uitbalie als back-up

Vrijwilligerscoördinator
Gladys Zeevaarders

Hospitality, Hotels, Catering
Joya de bock

Runner
Davy den Dulk

Facilitaire Dienst TahV
Wessel Thimister

Campagnebeelden

Grafisch ontwerp 
Zuiderlicht

Fotografie
Hugo Thomassen