Sites of Memory | DOX | nATANDA | Dance Theatre | JAZZART Dance Theatre
Space of Becoming
Wat gebeurt er wanneer kunstenaars van drie continenten samenkomen om gedeelde geschiedenissen opnieuw voelbaar te maken? In Space of Becoming 2026 presenteert Sites of Memory een internationale dans theatervoorstelling over herinnering, veerkracht en verbinding.
Deze bijzondere coproductie tussen Sites of Memory, DOX, nATANDA Dance Theatre uit Sri Lanka, en Jazzart Dance Theatre en Camissa Create uit Zuid-Afrika onderzoeken de verweven koloniale en slavernij geschiedenis en de doorwerking daarvan in het heden. Niet als gesloten hoofdstuk, maar als levende geschiedenis die nog altijd invloed heeft op samenlevingen, lichamen en dagelijks leven.
Onder leiding van theatermaker Katy Streek, choreograaf Luke de Kock en choreograaf Kapila Palihawadana ontstaat een voorstelling waarin iedere performer een eigen taal, cultuur, geschiedenis en esthetiek meebrengt. Samen creëren zij een gelaagde voorstelling die per stad en land wordt aangepast aan de plek waar zij wordt gespeeld. Space of Becoming nodigt het publiek uit om meer te zijn dan toeschouwer. Je wordt deel van een artistieke ontmoeting waarin verborgen verhalen ruimte krijgen en waarin reflectie, heling en dialoog centraal staan.
Wat ooit een plek van gevangenschap en controle was, wordt in deze voorstelling een ruimte van veerkracht en verbinding. Een krachtige internationale samenwerking die laat zien hoe kunst kan helpen om te leren, af te leren en samen opnieuw betekenis te geven aan het verleden.
- dinsdag 6 oktober
- 14:00 - 15:30
-
-
- dinsdag 6 oktober
- 14:00 - 15:30
-
- woensdag 7 oktober
- 14:00 - 15:30
-
- Locatie
- Bonnefanten
- Toegankelijkheid
- Alle leeftijden
- Language no problem
- Rolstoelgebruiker
- Slecht ter been
- Tickets
- Regulier €18,50