Nina Dumoulin | Zoë Greten | OXYGEN
Limburgse Lente
De Nederlandse Dansdagen biedt elk jaar een podium aan dans- en maaktalenten die een sterke band met Limburg hebben. Bijvoorbeeld doordat ze hier zijn opgegroeid. Of doordat zij er bewust voor kiezen om vanuit Limburg te werken.
- zaterdag 3 oktober
- 15:00 - 15:55
-
-
- zaterdag 3 oktober
- 15:00 - 15:55
-
- zaterdag 3 oktober
- 20:30 - 21:25
-
- Locatie
- Sint Janskerk
- Toegankelijkheid
- Alle leeftijden
- Language no problem
- Rolstoelgebruiker
- Slecht ter been
- Tickets
- Regulier €14,00
BUSHIDŌ – Nina Dumoulin
Na haar debuutvoorstelling TIME tijdens de Nederlandse Dansdagen 2024 keert de Maastrichtse maker Nina Dumoulin terug met een nieuwe voorstelling over existentiële moed: de moed om volledig jezelf te zijn. Zij brengt deze krachtige, maar ook kwetsbare voorstelling in de bewegingstaal van waacking, die op haar beurt inspiratie vindt in martial arts en de waarden van de samoerai; de bushidō. Nina past de balans waar deze stijlen naar streven tussen discipline, precisie en innerlijke rust toe in een unieke eigen stijl, die tradities van toen en nu, oost en west vloeiend met elkaar verbindt.
Credits
Concept en choreografie: Nina Dumoulin
Dansers: Shahin Damka, Lorena Valenzuela, Vanildo Varela, Nina Dumoulin
Sensei nunchaku: Joris van den Berg
Sensei karate: Shotokan Karate Utrecht
Artistieke coaching: Andrey “Drosha” Grekhov
Sound design & muziekmontage: Dizzi Geetha
Lichtontwerper: Huib van Amstel
Productieleider: Jockey-Mary Latukolan
Foto- en videografie: Sjoerd Derine
Met dank aan: Gemeente Utrecht, Fonds Podiumkunsten, Cultuurfonds, Fentener van Vlissingen Fonds, K.F. Hein Fonds, Theater Kikker, Stichting het Wilde Westen, Stichting Sample Culture
IGNIS – Zoë Greten
De van oorsprong Kerkraadse Zoë Greten, winnaar van de Leo Spreksels Award 2025, keert terug naar de Danskerk met IGNIS, haar eigen voorstelling over vrouwelijke woede. In een wereld waarin veel vrouwen zich nog altijd voorzichtig moeten bewegen, wordt boosheid vaak het zwijgen opgelegd, weggewuifd of onderdrukt. IGNIS toont die woede niet als iets destructiefs, maar als een krachtige reactieop onrecht en een bron van waardigheid, kwetsbaarheid en transformatie. Een vuur dat, wanneer het ruimte krijgt, kan leiden tot vrijheid.
Credits
Dancers: Elaine Meijerink, Jordan Tortorella, Lara Szymanski, Paulina Skurzewska, Annamarie Westrik.
Music: Composition by LengLeng Zhang with existing music from Erik Satie, Anna von Hausswolff and Eric holm.
Costume design: Zoë Greten
Light design: Michiel Schnelle
A Breath of Oxygen – OXYGEN
A Breath of Oxygen nodigt je uit in de wereld van OXYGEN. Een stuk gecreëerd door de dansers zelf, die ieder een eigen signatuur, stijl en karakter meebrengt, terwijl zij zich tegelijkertijd als één geheel bewegen; gedragen door vertrouwen, verbondenheid en jarenlange gezamenlijke ervaring. Een van de dansers is de 18-jarige Maastrichtse Jaïra Joy die vorig jaar in Los Angeles als eerste vrouw ooit de Red Bull Dance Your Style danscompetitie won. Dit grote talent schittert als onderdeel van OXYGEN in de Danskerk. Verrassend en ontworpen om de zintuigen te prikkelen en op adem te komen.
Het ensemble van OXYGEN is genomineerd voor een Zwaan





