ND 2022

In 2022, Nederlandse Dansdagen celebrated her 25th edition and brought dance closer than ever.

NDD Gil Gomes '22_2523.jpeg
Nederlandse Dansdagen 2022_Ivan Montis_2_@Hugo Thomassen.jpeg

Awards

VSCD Golden Swan
Lloyd Marengo

VSCD Swan for most impressive Dance Performance
Young Gyu Choi in 7e Symphonie

VSCD Swan for most impressive Dance Production
Figures in Extinction [1] van Crystal Pite en Simon McBurney

VSCD Young Swan for most impressive Dance Performance
Dietrich Pott in B-Boy XL

VSCD Young Swan for most impressive Dance Production
Birds van Dalton Jansen en Anne Maike Mertens

Innovation prize of the Nederlandse Dansdagen Maastricht 
Simon Bus

Dansspeld
Ton Wiggers 

Jury

VSCD Swans
Rob van Steen (chairman, director of Theaters Tilburg)
Geesje Prins (programmer Amare)
Swantje Schäuble (dancer, publicity De Châtel surplace)
Marcelle Schots (chief-editor and critic Movement Exposed Critical Space)
Leo Spreksel (dramaturge/advisor)
Violien Vocks (programmer Parkstad Limburg Theaters)
Joery Wilbers (director De Domijnen Sittard)
John Agesilas (director Summer Dance Forever & Foundation Amsterdam Hip Hop Academy and teacher AHK)

VSCD Young Swans
Liesbeth Wildschut
Fritz de Jong
Erik Kaiel
Mouna Laroussi
Nicky van Rossum
Janneke Schmeitz

Innovation prize Nederlandse Dansdagen
Helmy Koolen
Marc Maris
Jolanda Spoel
Stefan Ernst
Janneke Schmeitz
Hildegard Draaier
André Drosha Grekhov

State of Dutch Dance

by Alida Dors

Watch video

Full program 2022

View program
ND2022_@SjoerdDerine_OYMNDD_LR   (25).jpg
ND2022_@SjoerdDerine_GAL_LR (12).jpg

Programma redactie

Rob van Steen 
Leo Spreksel
Violien Vocks 
Swantje Schäuble 
Geesje Prins 
Marcelle Schots 
Joery Wilbers
John Agesilias

Bestuur

Mavis Carillho (voorzitter)
Ahmed Marcouch (vice-voorzitter)
Erik van Ginkel
Sandra Holtjer
Ted Brandsen
Myrthe van Opstal

Organisatie

Algemeen directeur
Ronald Wintjens

Zakelijk directeur
Martine van Dijk

Artistiek Coördinator
Stacz Wilhelm

Festivalcoördinator
Johanna Korgel

Assistent zakelijk directeur
Roel Beeftink-Funcken

Technische coördinatie TOT
Marijcke Voorsluijs (TOT)

Technische productie Opera Zuid & Kumulus
Niels Kingma (TOT)

Technische productie Danstent
Maarten van Dorp (TOT)

Technische productie Toneelacademie, debat
Seb Jongejans (TOT)

Technische coördinatie TahV
Timo Königs

Regie Gala & Meesterwerken
Vincent Wijlhuizen

Stage management Gala & Meesterwerken
Sebastiaan Meyer

Facilitaire dienst TahV
Claire Dullens

Ticketing
Mariska van Wezel
Sanne de Vos

Ticketlijn tijdens festival
Sanne de Vos & Mariska van Wezel
Flora Minis & Susan Meisen (UITbalie)

Marketing
Claudia Laenen
Femke Gilissen
Revino Lommen (stage)

Productie online programma
Christie de Vrij

Vrijwilligerscoördinator
Gladys Zeevaarders

Educatie
Maud Tielemans

Office manager/ hospitality & hotels & catering
Gemma Willems

Runner
Davy den Duik

Productie & Locatie management

Productieleider Op pad met Redo
Marita Hamers

Locatiemanager Debat; Aanspreekpunt Bonnefanten & SNS De Ruimte
Johanna Korgel

Locatiemanager TahV/ Productie Gala & Meesterwerken, productie NTR, prijzencircus
Ilona van den Brekel

Locatiemanager danstent
Mirjam Zwanenburg
Luuk Cuijpers

Locatiemanager AINSI
Wouter Ramakers

Locatiemanager Kumulus
Simone Mostard

Locatiemanager Opera Zuid & Documentatie Virtual Residencies
Merel van Marken Lichtenbelt

Locatiemanager Toneelacademie
Mami Izumi

Campagnebeelden

Grafisch ontwerp 
Zuiderlicht

Fotografie
Hugo Thomassen